הכול אודות יוגה

מהי יוגה? איזה סוגי יוגה קיימים? מהם היתרונות הנלווים לתרגול יוגה? למי זה מומלץ ובאיזו תדירות? כל מה שצריך לדעת על יוגה בכתבה שלפניכם.

יוגה היא למעשה פילוסופיה רוחניות המבוססת על אימון גופני-רוחני. מקורה של היוגה הוא בתורות החשיבה ההינדיות, כאשר הפירוש המילולי של המילה יוגה הוא למעשה למקד ולרכז את תשומת הלב ולאחד את החושים למצב בו מחשבות חיצוניות אינן מסיחות את תשומת הלב בזמן התרגול.

כיום, תוכלו ליהנות מהיצע מגוון של שיטות יוגה שונות אשר פותחו לאורך ההיסטוריה האנושית. שיטות אלו מבוססות על אסאנות (תנוחות) יוגה שונות שמטרתן לפעול על אזורים שונים בגופנו בזמן ביצוען. שיטות היוגה הנפוצות ביותר בישראל הן שיטות העונות לשם: אשטנה יוגה, איינגר יוגה, טנטרה יוגה, שיבננדה יוגה ויוגה טיפולית. שיטות יוגה אלו ונוספות, מיושמות במספר הולך וגדל של מרכזי יוגה בכל רחבי הארץ וזאת הודות למודעות ההולכת וגוברת בקרב הציבור הרחב בכל הנוגע ליתרונות היוגה בחיי היומיום. כל אחת משיטות היוגה השונות משלבת בתוכה מספר אסאנות (תנוחות) אותן נדרשים לבצע המתרגלים באופן מחזורי, כאשר כל תנוחה פועלת על אזורי גוף אחרים.

יתרונות היוגה

תרגול שיטות יוגה שונות מאפשר למתרגלי היוגה ליהנות ממגוון רחב של יתרונות בריאותיים הן בהיבט הפיזיולוגי של הגוף והן בהיבט הנפשי- רגשי. היתרונות המובהקים הנלווים לתרגול יומי רציף וקבוע כוללים בין היתר: שיפור זרימת הדם והחמצן בגופנו, חיזוק המערכת החיסונית של גופנו, שיפור מתמיד של היציבות והגמישות, שמירה על בריאות הלב וכלי הדם, שיפור מתמיד של יכולת הריכוז, איזון הורמונאלי, וויסות מצב רוח משתנים, הגברת רמת האנרגיה והחיוניות של הגוף ועוד.

תרגול יוגה- למי זה מומלץ?

היתרונות הבריאותיים הרבים הנלווים לתרגול יוגה, הופכים את שיעורי היוגה השונים לחוויית גוף-נפש המיועדת ומותאמת לכל אחד ואחת מביניכם בכל גיל. כיום, תוכלו ליהנות מגוון רחב של שיעורי יוגה המותאמים לנשים וגברים, לרבות, שיעורי יוגה למתחילים, שיעורי יוגה למתקדמים, שיעורי יוגה לנשים בהריון, שיעורי יוגה לאנשים המתמודדים עם טראומה גופנית כזו או אחרת עקב פציעה, תאונה או ניתוח ועוד.

אצלנו ב-GOYOGA, מרכז היוגה הישראלי, תוכלו ליהנות ממגוון רחב של קורסים ושיעורים המותאמים לכל אחד ואחת מביניכם המעוניין ליהנות מכל היתרונות הנלווים לתרגול יוגה באופן רציף וקבוע. השיעורים המתקיימים במרכז מועברים על ידי מדריכי יוגה מנוסים ומיומנים והם מתקיימים בקבוצות קטנות המאפשרות מתן יחס אישי לכל מתרגל ומתרגלת. תדירות שיעורי היוגה מותאמת לכל אחד ואחת מביניכם בהתאם לגילו ומצבו הבריאותי והגופני. השיעורים מתקיימים בתוך חללים הוליסטיים המאובזרים בציוד יוגה מקצועי והם משלבים בתוכם מגוון רחב של שיטות יוגה שונות בהתאם לצורך.

אנו מזמינים גם אתכם ליהנות מכל היתרונות הנלווים לתרגול יוגה במרכז הישראלי ליוגה- GOYOGA.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *